Všeobecný návod na používanie CMS RivalEngine

Návod na používanie RivalEngine CMS

Ako pridať článok?

Klikneš v menu na Obsah webu. Na pravej strane hore klikneš na zelené + , otvorí sa tabuľka kde si zadáš Názov dokumentu a klikneš na Vytvoriť. Vytvorí sa Názov dokumentu v hlavnej tabulke dokumentov, ak chceš písať článok, klikneš 2x na dokument a otvorí sa editor, kde už môžeš písať ako vo worde.

Ako pridať fotografie do dokumentu?

Ak chceš pridať do článku fotografie, klikneš na ikonu fotky, na pravej strane sa zobrazí koš a hore nad ním nastavenie parametrov. Stačí prejsť na nastavenie parametrov a rozroluje sa tabuľka, kde si môžeš nastaviť Rozmery náhľadu obrázku (napr.200 x 140) a Rozmery obrázku (napr. 800 x 600).  Rozmery náhľadu obrázku znamená, že v akej veľkosti bude náhľad a keď užívateľ klikne na náhľad, otvorí mu fotografiu v okne a táto veľkosť sa nastavuje v Rozmery obrázku.  Ak máš nastavené rozmery, môžeš si nahrať fotografie cez kôš (krabica) na pravej strane Uload a file. Môžeš si tam pretiahnuť viacej obrázkov naraz.

Ak chceš zmeniť jednotlivé nastavenie obrázka, stačí zmeniť tieto Rozmery náhľadu obrázku a Rozmery obrázku , zafajknúť všetky a orezať ,alebo len vybrať konkrétne obrázky a kliknúť na Zmeniť označené.

Pri vymazávaní postupujeme podobne, označíš si ktoré fotky chceš vymazať a klikneš na Vymazať označené.  Alebo vedľa každej fotky je červený krížik na ktorý stačí kliknúť.

 

Ako zmeniť vlastnosti dokumentu?

Na pravej strane klikneš na predposlednú ikonu Zmeniť vlastnosti , otvorí sa ti pôvodná tabuľka a môžeš prepísať Názov dokumentu.

Vedľa v záložkách si môžeš meniť Title, Keywords a Description, čo znamená Titulok dokumentu, väčšinou je to názov dokumentu, potom nasledujú kľúčové slová a nakoniec popis, kde je dobré popísať jednotlivý dokument – podstránku 2 vetami.

 

Ako pridať obrázok do textu cez editor?

V editore sa nachádza ikona  „strom“ na ktorú klikneš

 

 

Otvorí sa okno

 

 

  1. Krok – kliknúť na ikonu strom a otvorí sa tabuľka pre vloženie obrázka
  2. Krok – kliknúť na výber obrázka  , otvorí sa nové okno a v záložke vybrať - Nahrať
  3. Krok – kliknúť v lavo dole na tlačítko Prechádzať, ovorí sa okno so súbormi ,kde si už len vyberieš, ktorý súbor chceš uploadovať a dáš  4. Krok
  4. Krok – Nahrať
  5. Krok – ak je obrázok nahratý, potom si vyberieš záložku Prechádzať, kde sa budú nachadzať uploadnuté súbory.
  6. Krok – ak máš vybratý súbor / obrázok, klikneš na Insert „Vložiť „   a uloží ti obrázok do textu a môžeš si aj vizuálne meniť veľkosť, alebo prispôsobiť umiestnenie doprava / doľava cez pôvodnú tabuľku – kliknutím na ikonu strom.

Aby sa Vám toto všetko uložilo, kliknete na malú disketku naľavo hore  .

 

Ako pridať v texte cez editor linku – odkaz ?

V editore sa nachádza ikona „reťaz“ , označíte text ktorý chcete presmerovať na inú linku, resp. iný web napr. www.novoaudit.sk/danovy-poriadok alebo na úplne iný web www.rivalengine.sk .  Ide o dve možnosti:

-          Link URL (presmerovanie na iný web/linku)

-          Link List (výber zo zoznamu napísaných článkov – možnosť ak si užívateľ klikne na aktívnu linku, otvorí sa mu vybraný dokument.)

 

Ako si vytvoriť menu?

Klikneš na Štruktúru menu a na pravej strane sa nachádza zelené +  na ktoré keď klikneš, vytvorí novú Kategóriu menu. Ak máš už vytvorenú kategóriu menu, klikneš na jednotlivú kategóriu menu, rozroluje sa ti menu a ukáže sa ti, čo sa v kategórii nachádza a klikneš na jednotlivú položku menu a potom už len pridávaš menu pomocou zeleného + na pravej strane.

Ak chceš zmeniť názov menu, označíš si menu (vysvieti sa ti menu) a napravo hore pomocou tlačitka ceruzka   si môžeš meniť názov menu.

Ak chceš menu vymazať, označíš si (vysvietiš) menu a klikneš na červený krížik .

 

Ako nalinkovať k menu článok?

V štruktúre menu si rozklikneš jednotlivé menu a ked chceš priradiť článok, označíš si konkrétne menu (vysvieti sa ti menu napr. O nás), klikneš na ceruzku  a otvorí sa ti tabuľka, kde pod názvom máš Linkovanie na dokument.  Tu už len vyberieš dokument, ktorý sa má zobrazovať pod jednotlivým menu. Tieto dokumenty si vytváraš v Obsah webu.

 

Ako si zmeniť poradie menu?

Jednoducho pomocou myši si chytíš celú „lištu menu “ napr. O nás a posúvaš hore-dole. Posúvaním drag and drop si vieš posúvať aj jednotlivé úrovne doprava-dolava.

Web stránky s responzívnym designom

Aby bol web úspešný, je potrebné zviditeľniť ho. Dokážeme to 3 spôsobmi: responzívny design, SEO optimalizácia a Link Building. [ viac... ]

Webshop - online predaj

Vytvárame ziskové internetové obchody za pomoci jedinečných marketingových nástrojov. [ viac... ]

Web CMS - redakčný systém

Ľahký, rýchly a spoľahlivý spôsob ako spravovať svoje webové stránky a eshop (online predaj) vo vlastnej réžii a s našou podporou. [ viac... ]